Naturalne kosmetyki do makijażu

W dzisiejszych czasach kosmetyki do makijażu są niezwykle różnorodne. Wielu producentów dba o to, by tego typu produkty były jak najbardziej trwałe oraz pokrywały skórę w sposób idealny. Jednak często wiąże się to ze stosowaniem syntetycznych konserwantów i barwników. To dość duży problem w przypadku osób, które mają alergię na tego typu składniki. Dlatego też w takiej sytuacji warto jest zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne. Czym różnią się od standardowych i czy warto po nie sięgnąć?

W pełni naturalne kosmetyki do makijażu zazwyczaj mają formę sypką. To pozwala na uniknięcie stosowania nośnika w postaci parafiny lub innych syntetycznych olejów. Wiąże się to jednak często z ich gorszym kryciem. Na rynku można spotkać między innymi naturalny puder ryżowy, który jest właściwie transparentny. Bardzo często w pełni naturalny puder czy cienie do oczu zawierają naturalne minerały. W ten sposób możliwe jest nadanie im odpowiedniego koloru. Zamiast syntetycznych środków barwiących stosuje się wtedy takie minerały jak na przykład mika.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów o modzie i urodzie, a także wiele moich propozycji na stylizacje. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
error: Content is protected !!