Które kosmetyki do makijażu warto kupować w mniejszych opakowaniach?

Kosmetyki do makijażu to produkty, które mają na celu ukryć wady i podkreślić zalety twarzy. Dzięki ich pomocy można między innymi powiększyć za małe oczy czy podkreślić doskonały kształt kości policzkowych. Producenci oferują kosmetyki w opakowaniach o różnej pojemności. Które z tego typu produktów warto jest kupować w mniejszych opakowaniach?

Podstawowym produktem, którego nie warto kupować na zapas, jest tusz do rzęs. W przypadku produktów tego typu często można spotkać takie, które są niezwykle trwałe, dlatego nie ma konieczności poprawy makijażu pod tym kątem w ciągu dnia. Maskara już po trzech miesiącach od otwarcia powinna zostać wymieniona na nową i to nie tylko ze względu na jej wysuszenie. W czasie użytkowania tuszu do rzęs w tym czasie do pojemnika mogą zostać wprowadzone bakterie. Te z kolei mogą wywoływać choroby oczu. Dlatego też jeśli maskara jest rzadko używana lepiej jest kupić ją w najmniejszym możliwym opakowaniu.

Podobny problem stanowią cienie do oczu. Je również lepiej jest często wymieniać, ze względu na możliwość kontaktu z oczami i możliwością wprowadzenia bakterii.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów o modzie i urodzie, a także wiele moich propozycji na stylizacje. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
error: Content is protected !!