Które kosmetyki do makijażu są warte uwagi?

W sklepach można spotkać obecnie różne kosmetyki do makijażu. Decydując się na ich zakup warto jednak wiedzieć, czy dany produkt rzeczywiście jest potrzebny. W jaki sposób wybierać kosmetyki i które z nich rzeczywiście są warte uwagi?

Podstawowy produkt jakim jest podkład do twarzy warto wybierać z uwagą. Priorytetem w tym przypadku jest dopasowanie podkładu do kolorytu cery. Decydując się na zakup konkretnego podkładu warto przeprowadzić test na nadgarstku lub wierzchu dłoni. Nawet jeśli zaraz po użyciu kolor pasuje idealnie warto jednak chwilę wstrzymać się z zakupem, ponieważ na rynku istnieją produkty, które mogą zmieniać kolor po pewnym czasie od nałożenia. Jeśli po godzinie od nałożenia podkładu nie zmienia on swojego koloru, wtedy można go zakupić. Testując kosmetyk w ten sposób ma się również pewność co do jego trwałości.

Podobną zasadą warto kierować się kupując korektor. Jeśli ten produkt ma być przeznaczony do zamaskowania cieni pod oczami, najlepiej wybrać płynny korektor o odcieniu jaśniejszym niż podkład.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów o modzie i urodzie, a także wiele moich propozycji na stylizacje. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
error: Content is protected !!