Kosmetyki do makijażu w formie proszku – co warto wiedzieć?

Kosmetyki do makijażu mogą mieć różne formy. Często polecane są kosmetyki w formie sprasowanej lub płynnego fluidu, ponieważ uważane są one za najbardziej trwałe. Jednak nie wszyscy mogą używać tego typu preparatów, przede wszystkim z powodu możliwości zatykania się porów. W takiej sytuacji warto więc zwrócić uwagę na kosmetyki w formie proszku. Choć jest ich niewiele, to jednak mogą się one sprawdzić w niektórych przypadkach.

Podstawowym kosmetykiem, który można spotkać w formie sypkiej jest puder. Taki kosmetyk jest polecany przede wszystkim do cery trądzikowej. Wybierając go można mieć pewność, że nie zatyka on porów. Dodatkowo nanosząc go pędzlem, który jest myty za każdym razem po użyciu minimalizuje się możliwość przeniesienia bakterii powodujących trądzik, co może niekiedy zdarzyć się w przypadku kosmetyków sprasowanych. Kolor pudru w formie sypkiej jest zazwyczaj bardziej transparentny, co może być zarówno wadą, jak i zaletą.

Kosmetyk, który można spotkać w formie sypkiej to również cienie do oczu. Choć ich nanoszenie wymaga nieco wprawy, to jednak często są one lepiej tolerowane w przypadku osób, które nie mogą korzystać ze standardowych sprasowanych lub płynnych cieni.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów o modzie i urodzie, a także wiele moich propozycji na stylizacje. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
error: Content is protected !!