Kosmetyki do makijażu i jego utrwalenia – co warto wiedzieć?

Obecnie kosmetyki do makijażu są produktami bardzo chętnie kupowanymi. Pozwalają one nie tylko na ukrycie takich niedoskonałości skóry jak wypryski czy rozszerzone pory, ale również pomagają podkreślić zalety urody, jak na przykład piękne oczy. Przy pomocy kosmetyków do makijażu można więc zrobić naprawdę wiele. Co warto wiedzieć o tego typu produktach i w jaki sposób można utrwalić gotowy makijaż?

Produktami, które mogą pomóc w wyrównaniu kolorytu cery są podkład, korektor i puder. Podkład pozwala na wyrównanie kolorytu cery, co jest istotne w przypadku zaczerwienień. W przypadku punktowych wyprysków idealnie sprawdza się korektor. W takim przypadku powinien mieć on zielony odcień, ponieważ pozwala to zamaskować nawet mocno czerwone wypryski. Jeśli korektor ma zamaskować cienie pod oczami, wtedy powinien mieć odcień przynajmniej o ton jaśniejszy od podkładu. Puder pozwala zminimalizować błyszczenie się skóry, a ponadto często utrwala również gotowy makijaż. Nie należy jednak przesadzać z jego ilością, ponieważ może wizualnie postarzyć twarz.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów o modzie i urodzie, a także wiele moich propozycji na stylizacje. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
error: Content is protected !!