Jak wybierać kosmetyki do makijażu?

Kosmetyki do makijażu to coś, bez czego wiele kobiet nie wyobraża sobie życia. W jaki sposób wybierać tego typu produkty, by zawsze być w pełni zadowoloną?

Podstawowymi kosmetykami, które pozwalają na wykonanie podstawowego makijażu są: podkład, korektor i puder. Pozwalają one na ukrycie niedoskonałości, takich jak przebarwienia czy wypryski. Wyrównanie kolorytu skóry przy pomocy podkładu sprawia, że wygląda ona na nieskazitelną. Oczywiście taki kosmetyk nie może zastąpić właściwej pielęgnacji, jednak pozwala przetrwać czas, gdy skóra wygląda gorzej. Obecnie można nie tylko znaleźć odpowiedni kolor podkładu, który będzie idealnie dopasowany do cery, ale także będzie miał właściwości pielęgnacyjne. Wtedy zawiera on nie tylko barwniki, ale również witaminy. Pośrednim rozwiązaniem dla osób, które lubią połączenie kosmetyku i podkładu jest krem BB lub CC.

Dobierając podkład, korektor i puder należy mieć na uwadze koloryt cery. Podkład powinien być dopasowany idealnie do karnacji, korektor jest zwykle nieco jaśniejszy, natomiast puder powinien być niemal niewidoczny na skórze. W ten sposób można uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów o modzie i urodzie, a także wiele moich propozycji na stylizacje. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
error: Content is protected !!